Nowa inwestycja - Eko Park Opole

Budownictwo pro-ekologiczne

Odbiorcy produktów i usług oferowanych przez Wellma Investment oczekują najwyższej jakości oferowanych produktów. Dla naszych odbiorców bardzo istotne jest to, czy nowo wybudowane mieszkania spełniają wszystkie normy określone przez regulacje i przepisy prawa krajowego oraz czy są funkcjonalne i solidnie wykonane. Odbiorcy zwracają również uwagę na lokalizację inwestycji oraz przylegającą doń infrastrukturę. Zatem istotnym czynnikiem jest usytuowanie przyszłych obiektów. W związku z rosnącymi oczekiwaniami klientów w zakresie innowacyjnych, ekologicznych oraz energooszczędnych technologii, firma sukcesywnie wdraża je do swoich inwestycji (rekuperatory ciepła, panele solarne). Klienci oczekują, że oferowane technologie będą optymalnymi, skutecznymi i niezawodnymi rozwiązaniami spełniającymi ekonomiczne wymagania rynku oraz obowiązujące normy prawne. Od projektowanych rozwiązań oczekuje się, aby były dostosowane do najnowszych trendów obowiązujących w budownictwie mieszkaniowym.

Właśnie dbałość o podnoszenie jakości środowiska naturalnego, zawarta w definicji zasady zrównoważonego rozwoju, jest bezpośrednią przyczyną pojawiania się tego określenia (często bez jego głębszego zrozumienia) w rozmaitych publikacjach lub ofertach opisujących wszelkie pro-ekologiczne koncepcje lub produkty. Spłycanie pro-ekologicznego znaczenia zasady zrównoważonego rozwoju stało się tak notorycznym zjawiskiem, że samo ogrodzenie i obsadzenie drzewkami terenu osiedla (lub odnowienie fasady kamienicy) już bywa opisywane jako wypełnianie zasady zrównoważonego rozwoju. W wyniku takich działań umniejszane są zasługi firm w aktywny sposób pracujących nad maksymalnym wykorzystaniem energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Inwestorowi prywatnemu trudno jest w gąszczu ofert „zielonych osiedli” odnaleźć takie miejsce dla siebie, w którym naprawdę środowisko naturalne będzie szanowane, a energia oszczędzana (bądź produkowana – z odnawialnych źródeł).

Panele solarne, ogniwa fotowoltaiczne, turbiny pionowe małej mocy, pompy ciepła i inne sposoby wykorzystania energii odnawialnej nie od dziś są wielkim hitem wśród inwestorów budujących domy jednorodzinne. Od kilku lat panuje „moda” na tego typu rozwiązania, a nowe instalacje widoczne na budynkach zarówno przyciągają wzrok jak i zwiększają zainteresowanie branżą i technologią, zwiększając liczbę nowych potencjalnych klientów. Wypracowane w naszej firmie standardy i procedury analizy rynku i potrzeb klientów działają tak samo dobrze dla wielkich firm jak i najmniejszych inwestycji, dlatego za celowe uznano przebadanie zarówno potrzeb klientów jak i samego rynku.

Kilka lat temu rozwiązania pro-ekologiczne obecne na rynku nie należały do tanich. Dzisiaj panele solarne na dachach (lub inne instalacje pozyskujące energię odnawialną) nikogo już nie dziwią, nie są oznaką bogactwa ani przepychu, lecz realną alternatywą w strategii pozyskiwania energii potrzebnej w gospodarstwie domowym. Są rozważane przez praktycznie każdego inwestora budującego/kupującego nowy dom jako realna alternatywa pozyskania części potrzebnej energii.